چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا(س) در دانشکده علوم قرآنی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم قرآنی تهران، همزمان با دیگر دانشکده های علوم قرآنی، جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور پرشور دانشجویان، مسئولان و کارکنان در سالن اجتماعات دانشکده تهران برگزار شد.
این مراسم با قرائت کلام الله مجید توسط آقای حبیبی، پخش سرود ملی جمهوری اسلامی، پخش کلیپ اگر در انتخابات شرکت نکنیم، سخنرانی آقای موسوی نژاد و در خاتمه با مولودی خوانی آقای محمدرضا عرب این مراسم پایان یافت.
متن سخنرانی آقای موسوی نژاد بدین شرح است:
در مراسم ولادت حضرت زهرا(س) آزمایش و امتحانی که مخصوص حضرت(س) است، مسأله ولایت مداری است. یعنی اسلام و تشیع در شرایطی قرار داشت که یا باید شهادت حضرت علی(ع) را می پذیرفتیم؛ یا باید بیعت کسی که نباید خلیفه می بود را می پذیرفتیم. مقاومت حضرت زهرا(س) در تاریخ ثبت شد و باعث شد که ما الان اینجا نشستیم. یا جمهوری اسلامی که الان برقرار است در عالم تشیع در امان بماند.
ما در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی باید مقاومت کنیم. برخی می گویند که در کنار ایستادگی و مقاومت ما مذاکره نیز خواهیم کرد. این انگاره نامطلوب است چون مقاومت یک مفهوم فعال است ما ساختار اقتصادی خود را به شکلی می چینیم که اصلاً تحریم بر آن اثر نگذارد. اگر کشور مبتنی بر مالیات بود، ما از نفت بی نیاز بودیم. وقتی از نفت بی نیاز باشیم دیگر تحریم معنی ندارد. اگر در بازار، مالیات بر خرید و فروش خودرو بگذارید دیگر این وضعیت و این قیمت نبود.
اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که به یک ملت امکان و اجازه می دهد که حتی در شرایط سخت، رشد وجود دارد. اگر اقتصاد مقاوتی باشد، حتماً مشکل ازدواج جوانان حل خواهد شد. در شرایط فعلی یک راهکار مقاومت است و یک راهکار سازش است که باید راهکار مقاومت را پیش بگیریم.


١٢:٢٦ - چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٤٤١٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٦خروج